Шановні покупці! Перед заповненням кошика обов'язково зареєструйтесь та авторизуйтесь! Без авторизації замовлення не формується. Дякуємо.

ФАСОЛЬ

Основні характеристики

Квасоля – це однорічна трав'яниста рослина, що належить до сімейства бобових. Спочатку квасоля вирощували тільки як декоративну рослину, а як овоч почали вирощувати лише у 18-му столітті. Із безлічі існуючих видів BB%D1%8C&searchS=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA">квасолі, найпоширеніша - квасоля звичайна. Коренева система у квасолі стрижневого типу. Як і у всіх бобових, на коренях квасолі знаходяться бульбочкові бактерії, які фіксують азот з повітря та збагачують їм ґрунт. Листя рослин квасолі великі, опушені, квітки двостатеві метеликового типу, зібрані з суцвіття. Плоди – боби-лопатки з 5-10 насінням. Залежно від сортових характеристик квасолі, боби можуть досягати в довжину 5-20 см. Відрізняються також боби по фарбуванню та формі лопаточок.

Вимоги до ґрунту та добрив

Овочева квасоля добре розвивається на легких структурних ґрунтах. Ґрунти кислі, з високим рівнем ґрунтових вод для цієї культури не підходять.

Правильна сівозміна для квасолі важливий не менше, ніж правильне внесення добрив. Хорошими попередниками для неї є хлібні злаки, картопля, злакові трави, капуста, огірки, кукурудза. Органічні добрива (2-4 кг на 1 м2) рекомендується вносити під попередню культуру. З осені можна внести хлористий калій (20-30 г на 1 м2) та суперфосфат (30-40 г на 1 м2). Дуже ефективним є внесення деревної золи (40-60 г на 1 м2). За основу програми внесення добрив можна прийняти наступне: N: 60 – 120 кг/га, 1/3 перед появою сходів та 2/3 перед цвітінням. Будьте обережні при використанні добрив, що містять хлор і бор, оскільки квасоля дуже чутлива до цих мінеральних. Вирощування Ця культура вимоглива до світла, до тепла, але не жаростійка. Насіння починає проростати при температурі ґрунту не нижче 9-10 ° С, але найбільш сприятлива температура для розвитку – 20-25°С. При температурі нижче 0°С сходи квасолі гинуть. Ділянка під вирощування квасолі необхідно вибирати теплий сонячний, родючий, захищений від вітрів.

< Квасоля висівається рядами. Відстань між рядами 35-40 см, відстань в ряду 5-6 см, глибина посіву 2-3 см. У кожну лунку кладуть по два насіння, увігнутим краєм вниз, для того, щоб корінцям було легше увійти в грунт якомога глибше, а сім'ядольним листям – пробитися назовні, до світла. Сходи з'являються через 5-7 діб, і вони дуже чутливі до заморозків. Дорослі рослини. D1%8C&searchS=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA">квасолі можуть витримувати короткочасні легкі заморозки.

Зростання та розвиток рослин

Всі сорти квасолі поділяються на три основні групи: зернові, напівцукрові та спаржеві. Спаржеві відрізняються від зернових тим, що вони не містять пергаментного шару, і у них немає жорстких волокон між стулками. За формою квасоля буває кущова, полувьющаяся і кучерява. Кущові рослини у висоту бувають від 20 до 70 см, полувьющиеся – не більше 1,5 метра, а стебла кучерявих сортів досягають у довжину більше 5 метрів. Багато дачників і городників віддають перевагу кущовим сортам. BE%D0%BB%D1%8C&searchS=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA">квасолі, т.я. вони більш невибагливі у вирощуванні та їх зручно розміщувати на невеликих грядках. Проте кучеряві сорти. %D1%8C&searchS=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA">квасолі більш декоративні і їх можна вирощувати вздовж стін, огорож, огорож. І найважливіше, про що необхідно пам'ятати при вирощуванні кучерявих форм. 81%D0%BE%D0%BB%D1%8C&searchS=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA">квасолі – це прищипування верхівки рослини на висоті близько двох метрів, інакше врожаю можна і не дочекатися. За термінами дозрівання сорту квасолі поділяються на ранньостиглі, середньостиглі, середні та пізні. Вегетаційний період від посіву до збирання врожаю, залежно від сорту квасолі, може коливатися від 65 до 100 днів.

Догляд за квасолею полягає в регулярних прополках, поливі (при гарячої погоди) та розпушування міжрядь. Ґрунт у міжряддях квасолі можна замульчувати – це набагато полегшить догляд за рослинами і допоможе зберегти вологу. =3&searchT=%D1%84%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%8C&searchS=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0 %BA">Квасоля не переносить посуху: квіти та бутони її опадають, продуктивність знижується. Перезволоження також є згубним для квасолі, хоча вона є вологолюбною культурою.

Хвороби та шкідники

Шкідника квасолі є попелиця, паросткова муха і білокрилка. Найбільшу шкоду завдає баштанна попелиця. %D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%8C&searchS=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA">квасолі , найбільш поширені антракнози, мозаїка. біла гнилизна і борошниста роса. При появі перших ознак зараження посадок квасолі їх необхідно обприскати 1%-им розчином бордоської рідини або застосувати хімічні засоби захисту.

Для боротьби з хворобами та шкідника використовуйте препарати, зареєстровані у вашому регіоні.

Збирання врожаю

Урожай бобів починають збирати через два-три тижні з початку цвітіння або через 9-11 тижнів після посіву. Боби збирають вибірково, щоб вони не старіли та не дуже огрубіли на кущах. Для споживання у свіжому вигляді проводять 3-5 зборів.


Що ще нового?

ефективний садовий вар для вас, популярний розділ насіння щавель на нашому сайті, відмінний вибір: кормові трави та газонні трави, відмінна газонна трава для вас, мінеральні добрива за акційною ціною, у нас повний прайс на насіння плодових дерев з акційними пропозиціями, Ви зможете отримати насіння Китано у відділенні пошти, у нас можна купити насіння цикламену з доставкою до Маріуполя..