Шановні покупці! Перед заповненням кошика обов'язково зареєструйтесь та авторизуйтесь! Без авторизації замовлення не формується. Дякуємо.

ЛУК

Основні характеристики

Цибуля - відноситься до сімейства лілейних. Це дворічна рослина, яка у перший рік життя утворює цибулину, а на другий – ndash; насіння. Цибуля має високу поживну цінність і характерний гострий смак, завдяки чому вона стала кращою приправою для м'ясних, рибних та овочевих страв. Він покращує смак їжі, сприяє її швидкому перетравленню та засвоєнню. Цибуля містить велику кількість вітамінів, цукрів, амінокислот та ефірних олій. Він має лікувальну та профілактичну дію, т.к. містить особливі речовини – фітонциди, що вбивають хвороботворні бактерії. Його використовують при опіках, ударах та фурункульозі. За допомогою цибуля можна стимулювати травлення, знизити рівень цукру в крові, він також має антимікробними та сечогінними діями.

Вимоги до ґрунту та добрив

Для отримання високого врожаю цибуля важливий хороший дренаж ґрунту, таким чином, найкращими для вирощування цибулі є ґрунти з невеликим вмістом глини або глинопіщані. Цибуля добре росте на нейтральних ґрунтах, тому в кислий ґрунт вносять доломітове борошно або крейду із розрахунку 1 склянку на 1 кв.м. Місце для сівби обирають відкрите, сонячне, сухе. Найкращі попередники - зернові, капуста, трави, капуста. Не рекомендується проводити посіви цибуля на грядках, де до цього росли картопля, горох, квасоля та інші коренеплоди. Для підготовки ґрунту необхідно зробити оранку під зиму при сухому ґрунті. Навесні достатньо обробити 3-4 см верхнього шару. Грядки мають бути рівними та гладкими. Посів насіння виробляють навесні у вологий ґрунт або під зиму.

Грунт під посіви цибуля має бути добрива з осені органічним добривом – гною або компостом. Протягом вегетації проводять 1-2 підживлення органічними або мінеральними добривами. Мінеральні добрива вносять із розрахунку 3 г аміачної селітри та 10 г суперфосфату на 1 кв.м посадок.

Вирощування

Кращий час посіву - навесні, коли минула небезпека нічних заморозків. Поява сходів залежить від температури ґрунту і займає 10-25 днів.

Цибуля – рослина холодостійка. Насіння проростає при температурі +3-+4°С. Оптимальна температура для їх проростання +18-+20°С. Сходи витримують зниження температури до мінус 2-3°С, не пошкоджуючись. Оптимальна температура для утворення та зростання листя +18-+24°С. При температурі нижче +10-+15°С цибулини не утворюються, а при температурі вище +30°С їх зростання припиняється. Цибульна рослина відрізняється невеликим споживанням води. В той же час, цибуля виявляє високу вимогливість до вологості грунту та повітря. Це з тим, що його коренева система розвинена слабко й у верхньому шарі грунту. У різні періоди розвитку цибуля вимоги до вмісту вологи в ґрунті неоднакові. При проростанні насіння та утворенні цибулини вологість ґрунту має бути високою, а при дозріванні цибулини, низькою. ua/1/1/semena_ovoshei/8/luk.html">цибуля на одній і тій же площі, при можливості, щоб уникнути розвитку хвороб і шкідників, посадки цибулі необхідно проводити на нові грядки, де до цього протягом 2-3 років не росли представники сімейства лілейних.

Зростання та розвиток рослин

Догляд за цибулею полягає у поливі, боротьбі з бур'янами, шкідниками та хворобами. При вирощуванні ріпчастої цибулі необхідно стежити, щоб її посіви були чистими від бур'янів, інакше він може зупинитися у розвитку. Зазвичай грунт на грядках, де посіяний цибуля, не розпушують, але якщо грунт ущільнився , то необхідно розпушити в широких міжряддях на глибину 2-3 см. Якщо наростання листя йде повільно, то посадки цибулянеобхідно підгодувати коров'яком або пташиним послідом і сечовиною з розрахунку одну столову ложку на 3-4 л води.

Ознакою дозрівання цибуля є пожовтіння та вилягання його пір'я. Зазвичай збирання цибуля роблять з кінця липня до середини серпня. Якщо ж пір'я цибуля пожовтіло не повністю, його все одно необхідно викопати із землі і розкласти під навісом на 10-15 днів для дозрівання та сушіння. Терміни дозрівання та збирання цибулі залежать від сортових характеристик та погодних умов.

Полив та зрошення

/1/1/semena_ovoshei/8/luk.html">цибуля йому необхідний регулярний полив. Протягом травня-червня цибулю поливають один раз на тиждень, якщо погода встановилася спекотна і суха. то 2 рази на тиждень. У липні полив скорочують, тому що в цей період йде дозрівання цибулин. Полив необхідно проводити дуже обережно, бажано методом дощування, щоб не зламати перо цибуля.

Хвороби та шкідники

Основні хвороби, якими можуть уражатися посіви цибуля – це плямистість листя, гниль і хибна борошниста роса. При захворюванні на плямистість пір'я луна покриваються невеликими блідо-жовтими запалими плямами. Хвороба швидко проявляється після вологої погоди, в результаті листя швидко відмирає. Таке захворювання, як гниль цибуля проявляється в основному при його зберіганні, проте зараження цибулин відбувається ще під час вегетації. Для боротьби з хворобами цибулі необхідно дотримуватися сівозміни та застосовувати засоби хімічного захисту.

У цибуля дуже багато шкідників – це: попелиця, цибульна моль, цибульна муха, стебловий черв'як. Найдієвіший спосіб нехімічного захисту від шкідників цибуля – це дотримання сівозміни. Також проти цих шкідників існують спеціально розроблені препарати – ndash; інсектициди. При придбанні препаратів хімічного захисту обов'язково перевіряйте, чи пройшли вони реєстрацію у вашому регіоні. ua/1/1/semena_ovoshei/8/luk.html">цибуля в основному використовуються для свіжого споживання, тому їх прибирають із ще зеленим пером, трохи недозрілими, після чого необхідно зрізати перо і розкласти цибуля для сушіння.

При збиранні сортів на зберігання час збирання має вирішальне значення . Ранній збір зменшує врожайність та збільшує витрати на сушіння. Пізній збір негативно відбивається на кольорі шкірки і може спричинити появу великої кількості цибулин без шкірки.


Що ще нового?

насіння гарбуза та насіння цибулі з доставкою поштою, у цьому розділі насіння ліани за супер ціною, мінеральні добрива за акційною ціною, найкраща на насіння зелені ціна в Україні, відмінна газонна трава для вас, швидко і без проблем продамо насіння пеларгонії з доставкою до Одеси, найкращі в Україні насіння кукурудзи з доставкою до Кіровограда, тут просто купити насіння амаранту в Харкові.