Шановні покупці! Перед заповненням кошика обов'язково зареєструйтесь та авторизуйтесь! Без авторизації замовлення не формується. Дякуємо.

СЕЛЬДЕРЕЙ

Основні характеристики

Селера, як овочева культура, набула широкого поширення лише в 17 ст., тоді ж і були описані три відомі в даний час його різновиди, що використовуються як приправи і для приготування салатів.

  • Листовий селера - утворює безліч листя з порожнім черешком, але його коріння сильно розгалужене, тверде і неїстівне. Дуже запашне листя використовують як приправу у свіжому або сухому вигляді.
  • Черешкова селера - утворює довгі прямостоячі сильно потовщені листові черешки з широкою основою та ніжною м'якоттю. Коренеплід у нього представлений лише у зародковому стані. Завдяки пряному смаку листові черешки використовують у сирому, печеному та вареному вигляді для приготування салатів, а також для отримання соку. Крім того, їх використовують як спаржу.
  • Корнеплідний (кореневий) селера - утворює товстий коренеплід, який використовують як приправу і спеції для супів, салатів чи смаженому вигляді. Кубики чи часточки селери заморожують, сушать чи консервують. Листя використовують як приправу в сирому або сушеному вигляді.

Цінність селера обумовлена високим вмістом різних ефірних олій, які надають йому специфічний смак. Листові черешки та коренеплоди містять багато фосфору і особливо калію. Кореневий селер має сечогінну і загальнозміцнюючу дію, і його широко використовують при захворюваннях нирок і сечового міхура. Листя містить велику кількість вітамінів (особливо С) та мінеральних речовин, а також маніт, тирозин, пентозан, холін та аспарагін. У гомеопатії витяжки з насіння, коріння та листя застосовують як сечогінний та серцевий засіб, а також при захворюваннях статевих органів.

Селера відноситься до сімейства селери. Це дворічна рослина. Селера холодостійка, здатна переносити заморозки восени до мінус 7-9°С, а молоді рослини витримують зниження температури до мінус 3-6°С. Коренеплоди негативних температур не витримують, тому вони повинні бути прибрані до морозів. Рослини ростуть і розвиваються нормально за температури +12-+15°С. Насіння проростає при +2-+3°С. Оптимальна температура проростання насіння +20-+22°С. Селедер волого- і світлолюбний. Для нормального зростання селери необхідні оптимальна вологість ґрунту на рівні 75-80% НВ у перший період вегетації та 70-75% за місяць до збирання.

Вимоги до ґрунту та добрив

Селера краще вирощувати на родючих ґрунтах з великим вмістом азоту з рівнем pH 6&7; З осені проводять зяблеву оранку на глибину 23-25 см. Під оранку вносять органічні добрива — 50—60 т/га перегною та мінеральні добрива (в кг/га) — 200-300 суперфосфату і 170-220 сульфату калію. Навесні проводять 1-но — 2-х кратне культивування та боронування.

Корневий селера вимагає глибокої оранки для гарного проникнення коріння, а на важких ґрунтах - і глибшого розпушування. Високі дози азотних добрив сприяють одержанню високих урожаїв. Вапно вносять заздалегідь, а не перед висаджуванням рослин. Селера переносить калій навіть у хлоридній формі. Для отримання середніх урожаїв азот вносять у дозі 200 кг/га, розподіляючи його у ґрунтовому шарі глибиною до 60 см. При підготовці ґрунту для висадки розсади вносять лише 70-100 кг/га азоту. Решту вносять у два прийоми: на початку липня і в середині серпня (для Голландії). На лужних ґрунтах у період можливої посухи в липні рослини можуть відчувати нестачу бору (коричневий колір серця). Зниження вмісту бору менше 1 мг/кг є критичним. Перший симптом борної недостатності – поява коричневих плям у тканинах коренеплоду. Пізніше в ньому утворюються порожнечі, на наймолодшому листі з'являються жовті плями, середина листка відмирає, на черешках утворюються поперечні тріщини, розривається конус наростання коренеплоду. Для профілактики вносять добрив, що містять добрива (10-20 кг/га). При гострій нестачі бору застосовують обприскування розчином бору (10 кг/га в 200 л/га на поверхню ґрунту або в 2000 л/га на листя). Вирощування Вирощування "http://senior-pomidor.com.ua/1/1/semena_ovoshei/19/selderei.html">Селера можна обробляти як за іншими селера, так і в повторних посівах тільки через 4-5 років. Особливу небезпеку становить перенесення збудника плямистості листя та сухої гнилі селери. Нерідко цим захворюванням передує поява вірусу огіркової мозаїки. Слід також уникати полів зі стеблової нематодою і кореневими нематодами, що переміщаються. Селедер є дуже хорошим попередником, оскільки його потужна коренева система проникає на велику глибину. При врожаї листової маси близько 300 ц/га у залишках після збирання міститься близько 75 кг/га азоту. Пізні сорти у відкритому ґрунті слід обробляти через розсаду. Наступну культуру можна обробляти лише після пучкової культури.

%D1%8C%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B9+%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0 %BE%D0%B9&searchS=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA">Листовий селера. У відкритому ґрунті насіння висівають у квітні - травні (4-6 кг/га з міжряддями 12,5 см). Азотні добрива вносять наступним чином: 120 кг/га перед посівом та 40 кг/га після кожного зрізання. За кілька тижнів до появи сходів для боротьби з бур'янами застосовують гербіциди суцільної дії.

D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B9+%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0% B5%D0%B2%D0%BE%D0%B9&searchS=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA">Корневий селера. Вегетаційний період у селери кореневої досить тривалий (140-150 і більше днів). Тому його вирощують виключно через розсаду. Насіння висівають у ящики на глибину до 0,5 см. Попередньо ящики заповнюють сумішшю дернової землі та перегною (порівну) з додаванням невеликої кількості піску. Через 4 тижні, коли з'явиться перший справжній листок, проростки розпикують у 5-ти сантиметрові горщики. Через 15 днів після пікірування розсаду підгодовують по 10-15 гр. NPK на 10 л. Насіння селери характеризується тривалим періодом проростання, тому для економії місця і часу виробляють посів пророщеним. насінням: їх поміщають у вологий пісок при температурі 20°С і через 4-5 днів, коли зародковий корінець досягне 2 мм, висівають вручну.

На світлі насіння добре проростає навіть без покриття, обов'язкова умова - постійна вологість . Темрява, особливо при температурі вище 20°С, пригнічує проростання. Оптимальна температура проростання 18-20°С. Після появи сходів нічна температура не повинна бути менше 12°С, краще 15-18°С. При температурі понад 20-25°С необхідно провітрювання. Перед висадкою в холодні умови відкритого ґрунту молоді рослини для загартування протягом декількох днів підсушують (загартування холодом може викликати стрілкування), після чого їх рясно поливають з одночасним внесенням. стартової дози добрив та висаджують. Вирощування розсади займає близько 10 тижнів: 4 тижні до пікірування та 6 тижнів після пікірування. Велика розсада, якщо вона добре прижилася, дає ранні та високі врожаї. Хорошою вважається розсада масою 5 г (краще 10 г), що має 5-10 листків. Перед посадкою розсаду загартовують при 12°С, а також підгодовують фосфорними та калійними добривами.

Черешкова селера. Прийоми обробітку черешкового селери такі ж, як і у кореневої селери. У теплому кліматі черешковий селера висівають безпосередньо у відкритий грунт. Насіння дуже дрібне (маса 1000 насінин становить 0,2-0,3 г), і норму висіву відповідно до цього слід зменшувати. Розсаду висаджують у борозни: у відкритому ґрунті для постачання ранньої продукції - 10-17, пізній - 8-11 рослин на 1м2. При високій густоті стояння рослин у сортів, що самовідбілюються, можна обійтися без окручування черешків соломою або папером. Норма внесення азоту при вирощуванні %B5%D1%80%D0%B5%D0%B9+%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8B %D0%B9&searchS=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA">черешкового селери не більше 200 кг/га.

Розсаду у віці 60-70 днів висаджують у травні-початку червня. При посадці відстань між рядами становить 45 60 см, а в ряді 25 30 см. При таких способах отримують високотоварні коренеплоди. Основний догляд за рослинами полягає в розпушуванні ґрунту, поливах, знищенні бур'янів. Селедер потрібно поливати постійно, протягом всієї вегетації. Особливо важливо, щоб рослини були забезпечені достатньою мірою вологою в кінці вегетації, коли найбільш інтенсивно ростуть коренеплоди. закриваючи міжряддя. При цьому також знищуються бур'яни. Додатково проводять ручні прополювання, у міру необхідності.

Розсаду у віці 60 70 днів висаджують у травні на початку червня. При посадці відстань між рядами становить 45 60 см, а в ряді 25 30 см. При таких способах отримують високотоварні коренеплоди. Основний догляд за рослинами полягає в розпушуванні ґрунту, поливах, знищенні бур'янів. Селедер потрібно поливати постійно, протягом всієї вегетації. Особливо важливо, щоб рослини були забезпечені достатньою мірою вологою в кінці вегетації, коли найбільш інтенсивно ростуть коренеплоди. закриваючи міжряддя. При цьому також знищуються бур'яни. Додатково проводять ручні прополювання, в міру необхідності. /19/selderei.html">селери можна отримати тільки при хорошому забезпеченні вологою. При всмоктувальному тиску ґрунтової вологи понад 200-250 гПа необхідне зрошення, особливо під час активного росту. насіння, обприскування розсади та посадок у полі), а також суха гниль. Нерідко цим захворюванням передує поява вірусу огіркової мозаїки. Зі шкідників - найбільш небезпечні клопи, листові попелиці та селерові мухи. Слід також уникати полів зі стебловою нематодою і кореневими нематодами, що переміщаються. /a> – обприскування спеціальними препаратами – ndash; інсектицидами та фунгіцидами, які пройшли спеціальну державну реєстрацію.

Збирання врожаю

Урожай селери кореневої збирають до настання стійких заморозків, щоб уникнути підмерзання коренеплодів. Рослини викопують з листям вручну вилами або вирізають із ґрунту довгим ножем коріння обрізають безпосередньо у коренеплоду, жовте або пошкоджене листя видаляють. Великі коренеплоди з листям готують так само. Коренеплоди без листя зачищають вщент листя вручну або механічно. Здорові добре виконані коренеплоди закладають на зберігання. Їх пересипають піском і поміщають у сховище. Оптимальна температура для зберігання - 1°С та високої вологості повітря.


Що ще нового?

замовити насіння чагарників та дерев, знайти та купити насіння айстри з доставкою в Миколаїв, Ви можете замовити насіння бегонії та Києві, допоможемо знайти насіння мангольду за низькою ціною, у нас можна вигідно купити гербіциди та рослини, на нашому сайті можна легко знайдуться насіння кабачків зі знижкою, допоможемо купити насіння редиски зі знижкою, швидко і без проблем продамо насіння пеларгонії з доставкою до Одеси.