Шановні покупці! Перед заповненням кошика обов'язково зареєструйтесь та авторизуйтесь! Без авторизації замовлення не формується. Дякуємо.

ПЕРЕЦЬ

Основні характеристики

Перець належить до сімейства пасльонових культур. Походить із Центральної Америки, звідки у XV столітті був завезений до Іспанії та Португалії, а потім до інших країн світу. Вирощується в південних країнах між 55 градусами північної та південної широти. Як овочеву культуру обробляють у захищеному ґрунті далеко за межами цього регіону.

За смаковими якостями розрізняють гострі (гіркі) та овочеві (солодкі) сорти перцю. Плоди солодкого перцю споживають у свіжому вигляді, маринують, солять, фарширують, тушкують, смажать, використовують для приготування соусів, маринадів тощо. Плоди солодкого перцю містять до 90% води, сухої речовини - 6-10, у т.ч. цукрів 4,9; сирого білка – 1,5%. До складу плодів перцю входять солі калію, натрію, кальцію, магнію, алюмінію, перцю. фосфору, сірки, кремнію. Багатий перець аскорбіновою кислотою (вітамін С) 450-480 мг %, а також містить каротин, рутин, аневрин, рибофлавін, фолієву та нікотинову кислоти. Стручки та порошок гострого перцю (містять капсанцин - до 1,9%) використовують як приправи до багатьох страв, при консервуванні та соленні овочів.

Входить до складу ліків для лікування застуди, радикуліту, ревматизму, малярії та інших хвороб, а також для збудження апетиту та поліпшення травлення.

За науково обґрунтованими нормами харчування, в середньому за рік 1 людина повинна вживати в їжу 6-8 кг плодів. .html">солодкого перцю та 0,2-0,5 кг гострого перцю. У деяких південних народів споживання гострого перцю через існуючі кулінарні традиції та звичаї значно вищі. - 0,6-1,2 кг і навіть більше. Плоди перця гострого відрізняються пекучим смаком, обумовленим значною кількістю алкалоїду капсаїцину. У цьому перці міститься ефірна олія, вітаміни С, В1, В2, Р та інші. Плоди його широко використовують у кулінарії як приправу до різних страв, при маринуванні, солінні, консервуванні, з червоних плодів виготовляють паприку. З протертого перцю з сіллю і з додаванням коріандру готують аджику. Вживання гострого перцю стимулює виділення шлункового соку, покращує апетит, травлення. Не рекомендується вживати гострий перець при хворобах печінки і нирок.

 

h2> Вимоги до ґрунту та добрив

Для хорошого росту та плодоношення солодкому перецю необхідні ділянки з легкими, водопроникливими, злегка карбонатними і прогріваними грунтами. На холодних важких ґрунтах перець розвивається погано, дає нижчий урожай і уражається вертициллезним в'яненням. . Найкращі попередники — однорічні бобові, капуста, огірок, зернові культури.

Підготовку ґрунту під перець починають з ретельного очищення від однорічних та багаторічних бур'янів. Оранку землі проводять на глибину 25-26 см. Навесні поле боронують і культивують на 12-14 см (перед висадкою розсади). Перед культивацією можна внести гербіцид.

Система добрива < a href="http://senior-pomidor.com.ua/1/1/semena_ovoshei/12/perec.html">перцю залежить від вмісту доступних елементів у ґрунті. Для отримання високих урожаїв рекомендується вносити 40 50 т/га органічних добрив і N 150 170, P2О5 150, K2 130 на 1 га. Органічні, а також 2/3 фосфорних та калійних добрив, вносять з осені, а азотні та залишок фосфорно-калійних — протягом вегетації підживлення. Перше підживлення проводять через 7-10 днів після висадки розсади. На 1 га вносять 50 кг аміачної селітри, 100-150 кг суперфосфату і 60-100 кг сірчанокислого калію (перець не переносить добрив, що містять хлор, тому застосовують добрива без вмісту хлору). Друге підживлення проводять під час масового цвітіння аміачною селітрою (50 60 кг) і третю mdash; при наростанні плодів сірчанокислим калієм (60-100 кг). При вирощуванні перців не можна забувати про магнію і кальцію. Нестача магнію може спричинити обсипання листя, зниження врожайності та якості плодів. Його потрібно вносити 80 100 кг д.в. на га. Кальцій застосовують у процесі вегетації, оскільки цей елемент погано засвоюється із ґрунту. Застосування нітрату або карбонату кальцію 3-4 рази як листове підживлення, починаючи з зав'язування перших плодів, задовольняє потребу рослини в цьому елементі і попереджає появу вершинної гнилі. Вирощування

Через тривалого періоду росту та розвитку рослини, перця, він вирощується виключно через розсаду. За дуже сприятливих умов насіння перцю проростає через 5-7, а зазвичай через 18 -25 днів після посіву. Через 50-80 днів на рослинах з'являються бутони, ще через 15-20 днів вони починають цвісти. Мине ще 25-30 днів після цвітіння і плоди досягнуть технічної стиглості. Таким чином, до фази цвітіння необхідно 70-100 днів, до технічної стиглості плодів – 130-160 днів, до фізіологічної – 135-180 днів.

com.ua/1/1/semena_ovoshei/12/perec.html">Перець солодкий - дуже вимоглива до тепла овочева культура. Мінімальна температура для проростання насіння становить + 13...15°С, а оптимальна - +20...25°С. Рослини при + 15...20°С уповільнюють зростання, при 13°С припиняють його, а при заморозках -0,5°С вони гинуть. Оптимальний для зростання та розвитку інтервал температур становлять + 18...25°С. Температура +35°С і вище пригнічує рослини, бутони та квітки при цьому опадають. 12/perec.html">перцю на розсаду — лютий-березень і навіть січень-лютий для зон, де температура грунту в орному шарі вже в першій половині травня вище 15°С і немає загрози заморозків. Сходи з'являються при оптимальних температурах (22-27°С) за 12-15 днів. У фазі першого цього листка рослини пікірують у горщики розміром 6х6 або 8х8 см. У сонячну погоду розпиковані рослини притіняють, щоб забезпечити помірне освітлення. Розсада перців переносить нестачу світла і не витягується, як рослини томатів. Температуру до появи сходів підтримують на рівні 24-25°С, вологість повітря 80-90%. Після появи сходів вдень температуру знижують до 16°С, вночі до 12°C. У наступні дні її знову підвищують: у сонячну погоду до 22°С, в похмуру до 18°С, вночі до 15°C. Розсаду поливають рясно і часто, але не перезволожують, інакше рослини уражаються кореневою гниллю. Оптимальний вік розсади для вирощування /12/perec.html">перцю - 40&50 днів (максимум 60). Її висаджують у фазі 5-6 листків (при висоті 15-16 см). Густота посадки на краплинному зрошенні за ранніх термінів посадки — 30-35 тис. на га, при пізніх термінах посадки або звичайному поливі (наприклад, дощуванням) густоту збільшують до 40-50 тис. на га. Схема посадки 60 80 90 35 40 50 см. Висадку розсади проводиться при настанні оптимальних температур mdash; в травні початку червня в залежності від зони вирощування. , як і солодкий, вирощується розсадним способом. Терміни висаджування розсади на гряди такі самі, як і для солодкого перцю. Розсаду висаджують стрічковим способом з відстанню 45-50 см між стрічками, 20 см - між рядками і 20-25 см - між рослинами в ряду. Догляд за рослинами полягає в систематичному розпушуванні міжрядь, випалюванні бур'янів, поливах, боротьбі зі шкідниками та хворобами і, при необхідності, у підживленнях.

Увага! Не можна вирощувати поряд солодкий і гіркий перець, оскільки відбувається перезапилення і солодкі перці стають гіркими.

Зростання та розвиток рослин

На молодій рослині перцю зав'язується багато плодів і вегетативне зростання його припиняється. Формування навантаження на рослину може сприяти встановленню гарного балансу між зростанням та зав'язуванням. Видалення перших плодів у центрі рослини особливо стимулює зростання та підвищує врожай. При тепличному вирощуванні рослинам необхідні підпори для запобігання виляганню та облому гілок. Можна використовувати вертикальні мотузки для кожного основного стебла рослини або по два дроти, горизонтально натягнутих вздовж рядка. Формування на підв'язці здійснюють в один, максимум два стебла.

Використання чорної плівки (агроволокна) на відкритих та захищених ґрунтах прискорює дозрівання, запобігає порушенню водного балансу та пригнічує зростання бур'янів. Міжряддя протягом вегетації періодично розпушують, знищуючи бур'яни та створюючи сприятливий водно-повітряний режим для коренів. .ua/1/1/semena_ovoshei/12/perec.html">Перець вимогливий до вологості ґрунту - на регулярні поливи, особливо в період формування плодів, відгукується значним підвищенням урожаю. Для перцю також дуже важливим є освітлення з переважанням синьо-фіолетових променів сонячного спектру.< /p>

При нестачі поливу рослини перцю, які мають поверхневу кореневу систему, схильні до водного стресу, який може викликати опадання квіток, низькорослість і ускладнює відновлення зростання. Тому при вирощуванні перцю необхідно стежити за вологістю ґрунту і не допускати його пересихання. При вирощуванні на дощуванні перець поливають залежно від погодних та ґрунтових умов 6—8 разів з нормою 300-500 кв.м/га. У спекотну погоду інтервал між поливами становить 5-7 днів. При краплинному поливі підтримують відносну вологість ґрунту в першій половині вегетації на рівні 75%, у другій половині вегетації (від формування плодів до збирання) близько 70%. Основні шкідники перцю - це павутинний кліщ і совка. Якщо перці вирощують у зоні з високою концентрацією овочевих посівів, зростає ризик вірусних захворювань які поширюються попелицею та трипсами. Дуже важливо суворо дотримуватися сівозміни і повертати перець на те саме поле або після інших пасльонових не раніше ніж через 5-8 років. У зонах з підвищеною вологістю (за наявності краплинної вологи на рослинах) небезпеку становлять також деякі раси фітофторозу. Проти цієї хвороби застосовують ті самі препарати, що й томатів. Для боротьби з хворобами та шкідниками використовуйте препарати, що пройшли державну реєстрацію, а також купуйте насіння сортів та гібридів, стійких до захворювань та шкідників перцю.

Збір урожаю

Солодкий та гіркий перець прибирають у технічній та біологічній стиглості. Настання технічної стиглості визначають по слабкому потріскування стінок плодів при легкому натисканні на них пальцями. При зберіганні солодкий перець чутливий до низької температури та зниженої вологості повітря. складає 10&12°С для зеленого перцю та 7—9°С &mdash ; для кольорового та стиглого перцю.


Що ще нового?

замовити насіння гарбуза та інших баштанних, насіння кропу та насіння помідора у нашому каталозі, доставимо поштою насіння тютюну курильного, якісні насіння квітів з доставкою по Україні, допоможемо купити інсектициди та Києві, тут просто купити насіння амаранту в Харкові, у нас можна замовити фунгіциди з дисконтом, відмінна газонна трава для вас.