Шановні покупці! Перед заповненням кошика обов'язково зареєструйтесь та авторизуйтесь! Без авторизації замовлення не формується. Дякуємо.

КАБАЧОК

Основні характеристики

Кабачок – це однорічна рослина сімейства гарбузових. Кабачок, також як і його різновид цукіні – є родичами гарбуза, родом який з Америки, а саме тієї, її частини, де зараз знаходиться Мексика. Саме в Мексиці було виявлено насіння гарбуза, відкладене на посів нашими предками ще багато тисяч років тому. Різновид кабачка цукіні розпочали свою ходу Європою з Італії понад двадцять років тому. В даний час і кабачки та цукіні набули широкого поширення у всьому світі. Рослини кабачків бувають кущові та плетисті – досягають у довжину 1,5 м., кущ цукіні – більш компактний, а листя потужні, великі, різьблені. Плоди кабачків та цукіні дуже схожі, проте цукіні збирають зовсім маленькими, коли вони досягають у довжину 14-17 см. Плоди кабачка циліндричні, зеленого, білого або жовтого забарвлення. Цуккіні, на відміну від кабачків, мають більш витягнутий, довгастий плід. За смаковими якостями вважається, що цукіні перевершив свого родича, кабачка, і є ніжнішим, смачнішим, дієтичним продуктом. м'якуш кабачок та цукіні у молодому віці – м'яка, ніжна, соковита.

Кабачки та < a href="http://senior-pomidor.com.ua/1/1/semena_ovoshei/5/kabachok.html">цукіні добре засвоюються організмом людини і є дієтичним продуктом харчування. Вони містять білки, вуглеводи, вітаміни групи В, РР, С, 4,9 % цукру (в основному глюкозу), органічні кислоти, мінеральні речовини (калій, кальцій, фосфор) та інші корисні речовини. Цуккіні також характеризується підвищеним вмістом каротину, кількість якого значно збільшується при зберіганні. У їжу використовують молоді плоди (8-10-денні зав'язі). Їх гасять, смажать, фарширують, використовують для приготування овочевих страв, ікри, супів-пюре. Кабачки є природним сечогінним та жовчогінним засобом, сприяють виведенню з організму надлишків холестерину та солей . Через малий вміст калорій, кабачки та цукіні включають до дієти для схуднення або розвантаження. Кабачки рекомендують також включати до раціону харчування при захворюваннях серця, нирок, печінки, а також шлунково-кишкового тракту.

Вимоги до ґрунту та добрив

Кабачок за вимогливістю до ґрунтів, тепла, вологи та елементів живлення не відрізняється від огірка та патісону. Для вирощування всім цим культурам необхідний родючий супіщаний або середньосуглинистий нейтральні ґрунти. Посадки кабачка розміщують на теплій родючій ділянці, захищеній від північних вітрів. Найкращими попередниками для кабачка є: томат, буряк, морква, зелені культури. Для кабачка важливе дотримання сівозміни - її не слід сіяти після інших гарбузових культур. Основна обробка ґрунту та підготовка його до посіву нічим не відрізняється від підготовки ґрунту під гарбуз або патісон. Восени під перекопування вносять органічні добрива (гній) з розрахунку 4-6 кг на 1 кв.м, а також 20 г суперфосфату та 15 г хлориду калію. Рано навесні перед посівом насіння вносять 20 г (на 1 кв.м) аміачної селітри. Якщо при висіві насіння в лунки вносять гній, що добре перепрів, то дозу його можна зменшити в 4 рази (1-2 кг/кв.м). За період вегетації патисони двічі підгодовують комплексним мінеральним добривом із розрахунку за один раз 10 -15 г під кожну рослину. Після внесення добрив посадки пастисонів обов'язково поливають. Кабачок, також як огірок та патисон дуже чутливий до нестачі марганцю, тому їх обприскують 0,5%-м розчином сульфату марганцю або вносять у ґрунт 20-40 г на 10 кв.м цього добрива. У міру необхідності рослини підгодовують і іншими мікроелементами (бором, міддю, цинком та молібденом). Вирощування Рослина кабачка вологолюбно. Оптимальна температура для проростання насіння і росту рослин 22-25°С, мінімальна 12-15°С. Насіння проростає дуже швидко при температурі 25-27°С. Заморозки не терпить. Терміни посіву у відкритий ґрунт розраховують так, щоб сходи та молоді рослини не потрапили під заморозки. До сівби приступають, коли грунт на глибині 10 см прогріється до 10-12°С. При використанні плівкових укриттів сівбу можна починати на 2-3 тижні раніше. На легких грунтах насіння крупним планом на глибину 6-7 см, на важких – на 3-5 см. Дуже важливо, щоб насіння лягло у вологу землю. Якщо ґрунт сухий, то лунки попередньо поливають теплою водою, а після посіву, з метою утримання вологи та захисту від бур'янів – мульчують. При появі першого справжнього листа, рослини необхідно підгодувати розчином добрив: із розрахунку на 10 л води – ndash; 15 г аміачної селітри, по 10 г подвійного суперфосфату та хлористого калію. Усього проводять 2-3 підживлення з інтервалом через 10-12 днів. Дуже добре рослини реагують на внесення разом з добривами мікроелементів. це значно пришвидшує розвиток рослин, покращує смакові якості плодів. кабачків можна отримати з розсади, вирощеної в парниках, теплицях або під плівковими спорудами. Як і всі гарбузові культури, кабачок погано переносить пересадку, тому розсаду краще вирощувати в горщиках розміром 8х8 см або 10х10 см з поживною сумішшю на основі компосту. Насіння сіє по одному в горщик за 25-35 днів до висадки. Глибина посіву насіння на розсаду – 2 см. Для нормального росту рослин вони потребують світла.

Висаджують розсаду в ґрунт, коли пройдуть заморозки - у другій половині травня, а під плівкові укриття – на два тижні раніше. При посадці кущових форм відстань між рослинами залишають 80-90 см, плетистих. до 1,5 м.

Зростання та розвиток рослин

Догляд за рослинами кабачка полягає в поливі, розпушуванні та прополюванні. У період росту та розвитку рослини кабачка грунт необхідно підтримувати у вологому стані. Пропалюють рослини доти, доки вони не розрослися, далі необхідність у цьому відпадає. При необхідності проводять два підживлення комплексним мінеральним добривом. Ґрунт у першій половині літа постійно рихлять, не допускаючи утворення кірки та пошкодження коренів. періоду вегетації є основною вимогою при догляді за посадками кабачків та цукіні. Поливати рослини необхідно теплою водою і краще у другій половині дня. При поливі холодною водою молоді зав'язі кабачків та цукіні можуть загнивати.

Хвороби та шкідники

Хвороби та шкідники у кабачка ті ж, що й у всіх культур сімейства гарбузових, тому при плануванні посадок кабачків необхідно дотримуватися сівозміни: не повертати її на колишнє місце протягом 4- 5 років, на одному місці можна вирощувати не більше 1-2 років.

Основні хвороби – це: антракноз, коренева гниль і хибна борошниста роса; шкідники – білокрилка, паросткова муха, баштанна попелиця, павутинний кліщ. Для боротьби з хворобами та шкідниками використовуйте хімічні препарати, зареєстровані у вашому регіоні. Молоді зав'язі довжиною 14-17 см регулярно знімають, через 2-3 дні. Зрізають кабачкиножем, захоплюючи невелику частину плодоніжки. У період масового плодоношення збори проводять частіше, не допускаючи переростання плодів, інакше затримується цвітіння рослин та формування нових зав'язей, внаслідок чого різко знижується врожай.

Деякі сорти цукіні, на відміну від кабачків, можуть зберігатися протягом кількох місяців з дня збирання врожаю. Для зберігання необхідно дотримуватися двох умов: пізніші терміни збору врожаю і при зрізі, залишити довгу плодоніжку. При зберіганні, вміст каротину в плодах 5/kabachok.html">цукіні, збільшується майже вдвічі.


Що ще нового?

у нас Ви можете придбати насіння аквілегії зі знижкою, комплексна розпродаж насіння на нашому сайті, на нашому сайті можна легко знайдуться насіння кабачків зі знижкою, доставимо насіння агератуму у Ваш населений пункт, насіння Китано та насіння Гавриш зі знижкою для Вас, перевірені часом насіння кімнатних квітів у нашому магазині, високоякісні насіння баклажану зі знижкою, високоякісні кошти від шкідників зі знижкою.