Шановні покупці! Перед заповненням кошика обов'язково зареєструйтесь та авторизуйтесь! Без авторизації замовлення не формується. Дякуємо.

ЛУК-ПОРЕЙ

Основні характеристики

Цибуля-порей – дворічна, трав'яниста, зимостійка рослина сімейства цибулинних. Батьківщина цибулі-порею – Середземномор'я. Культура цибулі-порею виведена з дикорослих її видів. Листя у цибулі плоскі, широкі, довгі. Цибулина циліндричної форми, з невеликим щільним потовщенням біля основи. У перший рік вегетації утворює листя і хибне стебло, що використовується в їжу. На другий рік починає рано відростати, розвиваючи довгі квітконосні пагони, і формує насіння. Насіння у цибулі дрібне, зморшкувате, чорне. Хибне стебло зазвичай має товщину 3-5 см і висоту 15-50 см. Цибуля-порей має прекрасний смак і ніжну консистенцію, крім того вона цінується за багатий вміст вітамінів (А, С, РР, В1 і В2), цукрів, мінеральних речовин (калію, фосфору, заліза), ефірних олій та інших корисних речовин. У ньому більше білка, ніж у звичайній цибулі, але менше цукру. Благотворно впливає на травлення, діяльну печінку та жовчний міхур, покращує обмін речовин та підвищує імунітет. Його використовують як приправу в сирому, сушеному, свіжозамороженому і вареному вигляді, а також як складову частину салатів з варених і сирих овочів. порія потрібна родючий, багатий на органічні речовини суглинний некислий грунт. Легкопроникні супіщані або важкосуглинисті ґрунти для нього малопридатні. Цибуля-порей добре відгукується на внесення органічних добрив (гною, перегною) з розрахунку 3-4 кг на 1 кв.м і утворює велику вегетативну масу. Чуйний порей на азотні добрива. Потреба у фосфорі та калії середня. Оптимальні дози мінеральних добрив для вирощування цибулі-порею з розрахунку на 1 кв.м такі: 13-16 г азоту, 7-9 г фосфору та 10-14 г калію. Частину азотних добрив доцільно вносити у вигляді рідких підживлень.

Через тривалий період вегетації цибулю-порей вирощують розсадним способом.

Вирощування

Цибулю-порей сіють на розсаду в лютому-березні, у відкритий ґрунт розсаду висаджують у травні, як тільки ґрунт прогріється до +15°С. Сходи проріджують, залишаючи між рослинами відстань 5 см. Розсаду висаджують у відкритий ґрунт у віці 50-60 днів. У суху погоду, напередодні пересадки, поливають розсаду. У розсади вкорочують коріння та листя і висаджують рядами в борозни глибиною 8-10 см на відстані 8-12 см між рослинами та 20-25 см між рядами. Висаджену розсаду відразу ж поливають. Борозни спочатку засипають ґрунтом наполовину. Далі, коли цибуля-порей приживеться, борозни засипають повністю.

Порей не слід обробляти після інших культур цибулі. Перед пореєм, що висаджується розсадою в травні, можна вирощувати скоростиглі попередні культури: озимий шпинат, салат, редис. У зв'язку з повільним початковим зростанням, одночасно в міжряддя з ним можна висаджувати кольрабі, качаний салат і ранню моркву. відносяться: полив, підгортання та боротьба з бур'янами. Ґрунт навколо рослин розпушують і прополюють, у посуху рясно поливають. Щоб вибілена частина ніжки цибулі була якомога довшою, рослини кілька разів підгортають. При підгортанні рослин необхідно стежити, щоб земля не потрапляла між листям, інакше при їжі пісок хрумтітиме на зубах. Підживлення, особливо азотними добривами (аміачною селітрою), сприятливо позначається на товщині стебел цибулі. Останній раз рослини підгодовують наприкінці серпня.

Полив та зрошення

У період вегетації цибулі-порею, яка триває до глибокої осені, необхідно стежити, щоб грунт був у вологому стані. Полив рослин необхідно виробляти один раз на тиждень, а якщо літо посушливе - то частіше. Восени, в період дощів, поливи слід припинити. , цибульна муха, іржа та біла гнилизна. Для боротьби з хворобами та шкідниками використовуйте препарати, зареєстровані у вашому регіоні. Збирати врожай починають, коли цибуля ще не досягла свого максимального розміру: це дозволяє продовжити період збору врожаю. Основний збір урожаю – перед настанням морозів. Рослини викопують із землі за допомогою лопати або іншого садово-городнього інвентарю. Великою перевагою цибулі-порею є здатність зимівлі в грунті або можливість зберігання прикопаним у льоху для використання в кінці зими, коли особливо відчувається нестача свіжих овочів.


Що ще нового?

замовити та купити насіння глоксинії у Києві, високоякісні насіння баклажану зі знижкою, насіння томатів та насіння огірків у нашому каталозі, у нас можна вигідно купити гербіциди та рослини, високоякісні кошти від шкідників зі знижкою, популярний розділ насіння щавель на нашому сайті, купити насіння суниці та гарбуза, пропонуємо добрива та торф'яні таблетки для вас.