Шановні покупці! Перед заповненням кошика обов'язково зареєструйтесь та авторизуйтесь! Без авторизації замовлення не формується. Дякуємо.

КАПУСТА БІЛОКОЧАННА

Основні характеристики

Капуста білокачанна – це дворічна рослина сімейства хрестоцвітих. У перший рік рослина утворює качан, а на другий рік розвиває квітконосне стебло і дає насіння. Качанна капуста має добре розвинену кореневу систему, яка поширюється в основному в шарі грунту до 40-50 см. Капуста має високу поживну цінність і є незамінним продуктом харчування. Капуста багата на вуглеводи, білки, вітаміни та мінеральні речовини.

Вимоги до грунту та добрив

Капуста вимагає структурного родючого, добре заправленого добривами і достатньо вологого грунту. Найбільш лучними ґрунтами для капусти є суглинисті з високим вмістом органічних речовин, з нейтральною або слабокислою реакцією і добре утримують вологу. По виносу поживних речовин із ґрунту вона займає одне з перших місць серед усіх сільськогосподарських культур. Грядки з капустою розміщують на відкритих незатінених ділянках. Найкращими попередниками для капусти є бобові, пасльонові, гарбузові культури та цибуля. Для попередження розвитку хвороб і шкідників при вирощуванні капусти необхідно дотримуватися сівозміни – не можна повертати капусту на колишнє місце раніше чотирьох років. Хороша оранка важлива для того, щоб навесні перед посадкою розсади отримати рівну, рівномірну поверхню поля. Оранка проводиться на глибину 25-27 см, запобігає утворенню ущільненого шару. Під оранку в ґрунт вносять вапняні матеріали, такі як доломітове борошно або порошкоподібна крейда. Навесні на ділянку додають органічні та мінеральні добрива. Органічні добрива – гній чи гнойово-торф'яний компост – із розрахунку одне відро на 1 кв.м. З мінеральних - нітрофоску або суперфосфат - 2 ст.ложки, золу деревну - 1-2 склянки і 1 чайну ложку сечовини на 1 кв.м. Вирощування Капуста - холодостійка рослина. Насіння починає проростати при t° +2-+3°С. Оптимальна температура проростання насіння: +18-+20°С. Добре загартована розсада після висадки в поле переносить короткочасні морози мінус 5-6°С. У період вегетації оптимальною є температура +15-18°С. Восени (під час утворення качана) зростання та розвитку рослин триває і за нормальної температури +5-+10°С. Капуста висуває помірні вимоги до світла. Це рослина довгого дня. Капуста дуже вимоглива до вологи. При зниженій ґрунтовій та повітряній вологості рослини розвиваються слабо, утворюють дрібні качани. Оптимальна вологість ґрунту 75-80%.

Насіння ранніх сортів капусти починають висівати на розсаду з 15 березня, Для продовження збирання ранньої капусти насіння висівають з інтервалом у 3-4 дні, тобто. до кінця березня. Посів насіння середніх та пізніх сортів капусти проводять з 10 квітня. Стандартна розсада перед висаджуванням на постійне місце повинна мати 4-5 справжніх листочків. Насіння можна висівати відразу ж у відкритий ґрунт під плівку чи агроволокно. Ранні сорти капусти висаджують з 25 квітня по 5 травня за наступною схемою: відстань між рядами – 40-45 см, між рослинами у ряду – 25-30 см. Розсаду висаджують у похмурі дні, за спекотної погоди – у другій половині дня. При висадженні розсаду заглиблюють до перших справжніх листочків. Для швидкого приживання рослини щодня протягом перших 5-6 днів обприскують водою. Протягом перших 2-3 днів після висадки розсади, її бажано притінити, щоб ніжні паростки не отримали сонячні опіки. Пізні сорти капусти висаджують з 10 по 20 травня на відстані між рядами 50-55 см і між рослинами в ряді – 30-35 см. Зростання та розвиток рослин Догляд за посадками капусти полягає в поливі, розпушуванні ґрунту, прополюванні бур'янів, підгортанні, захисті від хвороб та шкідників. Після поливу або дощу ґрунт під капустою необхідно розпушувати на глибину 5-8 см. Розпушування проводять кожні 6-7 днів. Через 20 днів після висадки розсади проводять перше підгортання капусти, яке повторюють через 8-10 днів. Протягом періоду вегетації капусту необхідно 3-4 рази підгодувати. Перше підживлення необхідно провести через 20 днів після висадки розсади. Капусту підгодовують коров'яком або курячим послідом з розрахунку на 10 л води 0,5 л кашкоподібного добрива. протягом двох тижнів із розрахунку 6-8 л на 1 кв.м. Наступні поливи виробляють один раз на тиждень по 10-12 л на 1 кв. ранню капусту рясно поливають у червні, а пізню - протягом серпня, коли відбувається зав'язування качанів. Поливи необхідно здійснювати вранці і у вечірній час для уникнення опіків, особливе спочатку після висадки в грунт. Полив наприкінці вегетаційного періоду небажаний, щоб уникнути розтріскування качанів. Основні шкідники, що вражають капусту, є: нематоди, попелиця, капустяна муха. Капуста уражається також грибковими та бактеріальними хворобами такими, як: чорна ніжка, несправжня борошниста роса, плямистість листя.

Захист рослин повинен бути організований таким чином, щоб при мінімальному використанні засобів захисту рослин отримати максимально здорову кінцеву продукцію, тому дуже важливим є регулярний контроль за посадками та своєчасне використання захисних засобів для боротьби з хворобами та шкідниками.

Збирання врожаю

Збирання капусти ранніх сортів проводять у липні-серпні. Рання капуста довго не зберігається і її використовують для вживання свіжого виду. Пізню капусту, призначену для зимового зберігання, прибирають наприкінці жовтня – на початку листопада. Правильно вирощена капуста має тверде, щільне качан, добре зберігається. Ушкодження качанів при збиранні веде не тільки до погіршення зовнішнього вигляду, але й значно знижує терміни її зберігання. У полі капуста протягом короткого часу може виносити невеликі заморозки. Допускається замерзання зовнішнього листя. Повністю промерзла капуста до зберігання не придатна, оскільки вона гнитиме. Капусту необхідно зберігати у приміщенні з температурою 0-5 градусів тепла, при вологості повітря 80-85 %.


Що ще нового?

насіння томатів та насіння огірків у нашому каталозі, комплексна розпродаж насіння на нашому сайті, ефективний садовий вар для вас, у нас можна вигідно купити насіння петрушки та кропу, Ви можете замовити насіння бегонії та Києві, насіння огірків та насіння моркви з доставкою, доставимо насіння агератуму у Ваш населений пункт, у нас Ви можете придбати насіння аквілегії зі знижкою.